Las Vegas'ta kumarhaneyi milyonlarca dolar dolandıran Türkler

Genelde filmlerde öğrendiğimiz bir bilgi var; Kumarhanelerin başkenti Las Vegas’tır. Haliyle şehrin her tarafından binlerce kumarhane bulunuyor. Orada üç kağıt yapmak ise oldukça zordur ama imkansız değildir. İşte 5 Türk’ün yaptığı üç kağıt ile kumarhaneyi nasıl dolandırdıklarına Molatik olduk. Las Vegas'ta kumarhaneyi milyonlarca lira dolandıran Türkler.

Las Vegas'ta kumarhaneyi milyonlarca dolar dolandıran Türkler

Hileye karşı önlemler var

Hileye karşı önlemler var
Las Vegas bilindiği gibi kumarhanelerin başkenti. Onlarca, yüzlerce kumarhanede her gün milyonlarca dolar dönüyor. Kazanan da oluyor kaybeden de ancak finalde her hâlükârda kasa kazanıyor. Tabii milyonlarca doların döndüğü bir mekanda güvenlik önlemleri de had safhadaydı. Her yer kameralarla doluydu. Kameralar sadece görüntü almıyor oyuncuların ruh halleri, yüz ifadelerinden hile yapıp yapmadıklarını da kontrol ediyordu.

Kameraları bile atlattılar

Kameraları bile atlattılar
Ancak bu kadar önlem, izlenme, tespit 5 Türk’ü engelleyememiş. Oldukça basit bir yöntem kullanarak şüphelerden kurtulmayı bilmişler. Carabian Stud Poker denen oyunda hilelerini aktif etmeye karar verirler. 'Tırnak atma' hilesi denilen bir olayla kameraları atlattılar. Kullanılan kağıtların işaretlenmesi ve işaretli kağıdın diğer kağıtlarla değiştirilmesi şeklindedir bu işlem.

2 milyon dolar kazanmışlar

2 milyon dolar kazanmışlar
Ekibin başında Ayşe Benli isminde bir kadın varmış. Hem planlayıp hem de planın işlemesinde yardım etmiş. Ahmet Ural ise kartları işaretlemekle görevliymiş. Zeki Üçkol, Cumali Pelik ve Recep Turna ise karışıklık çıkarıp dikkat dağıtmışlar. Bu yöntemle çete 2 milyon dolar kazanmışlar.

Dikkat çektiler ama…

Dikkat çektiler ama…
Bu kadar kazanan bir ekibin dikkat çekmemesi elbette düşünülemez. Özenle incelerler ekibi ancak herhangi bir şüphe doğuracak bir duruma denk gelmez güvenlik ekipleri. “Fazla şanslılar” diye düşünürler ve paraları nakit olarak öderler.

Son oyunda şüpheler ayyuka çıkmış

Son oyunda şüpheler ayyuka çıkmış
Son oyunlarında ise ekip iyice dikkat çekmiş. Görevliler bu durumdan şüphelenmişler ancak hileyi ortaya çıkaramamışlar. Çete yine paraları almış haliyle. Kumarhane, Nevada Şans Oyunları Denetleme Kurulu'na başvurmuş. Kurul da yakalama emri çıkarttırmış, yakalanmışlar da ancak delil bulunmayınca serbest bırakılmak zorunda kalmışlar.

Daha sonra ortaya çıkmış

Daha sonra ortaya çıkmış
Serbest kalınca ise ekip sırra kadem basmış. Kayıplara karışan çete için FBI da hareket geçmiş, en çok arananlar listesine eklenmişler. Ancak uzun uğraşlar sonucu yine de yakalanamamışlar. Eğer yakalansalardı kumarda hileli hareket, kağıtları değiştirmek ve işaretlemek, soygun yapmak ve çete kurmak suçlamalarından yargılanacaklardı.

[email protected]

 
Bu makaleye ifade bırak