'Masumlar Apartmanı'nda Han, bodrumda kimi saklıyor?

Bir hafta arayla buluştuğumuz 'Masumlar Apartmanı' 28. bölümde kaos kaldığı yerde devam ediyor. İşlerin çokça çetrefilleştiği 'Masumlar Apartmanı'nda Esra'yı rahatsız eden kimdi? 'Masumlar Apartmanı'nda Han, bodrumda ne saklıyor? 'Masumlar Apartmanı' 28. bölümde neler oldu? Gelin hep birlikte öğrenelim.

'Masumlar Apartmanı'nda Han, bodrumda kimi saklıyor?

Neler olmuştu?

Neler olmuştu?

'Masumlar Apartmanı'nı bir hafta izleyemedik belki unutanlarımız olabilir. 'Masumlar Apartmanı' 27. bölümde hatırlarsınız ki Gülben bambaşka birine dönüşmüştü. Annesine benzemeye çalışıyordu. Hatta Esat'a bile "Hayır" demişti. Han psikoloğa gitmişti ve Naci diziye veda etmişti.

Kaos devam ediyor

Kaos devam ediyor

Yani anlayacağınız 'Masumlar Apartmanı'nda kaos hız kesmeden devam ediyor. Dizide pek bir gelişme olmasa da kaosu ciğerlerimize kadar hissettik. Bu bölümde Gülben annesine benzemeye devam etti. Ama biz hafif hafif Gülben'den neşeli Gülben kokusunu alıyoruz gibi oldu sanki. Ucundan kıyısından koklattılar eski Gülben'i.

Gülben geri mi dönüyor?

Gülben geri mi dönüyor?

Gülben'in dönüşünü şurdan anladık. Çünkü, Maria'nın Carlos'uyla hayaller kurmaya başladı bile. Bir de kendini tuvalete kitledi olur da bir daha bir yeri pisletmeyim diye böyle anlar yaşandı. E o eski sert halinden de pek bir eser kalmadı gibi. Kıyafetlerini ve saçını ne zaman değiştirir. Orası merak konusu.

"Keşke dinozor olsaydım da..."

"Keşke dinozor olsaydım da..."

Bu bölümde senaryodan ziyade anlar izledik diyebilirim. Mesela, Han ve İnci eve girdiğinde, 'Baba'nın çişli çarşafları odada açtığı anda gerçekten hepimize daraltı gelmiştir diyebilirim. Bu daraltı Safiye'nin çıldırmasından geldi.  Yani Safiye öyle bir çıldırdı ki size anlatamam. Neriman'ın odada kilitli olması, Gülben'in tuvaletten çıkmaması, babanın aklının gidip gelmesi, Safiye'nin çıldırması, Han'ın arada debelenmesi, kahkahalar çığlıklar derken yer yer kaos seven ben bile "Keşke dinozor olsaydım da bu günleri görmeseydim" dedim.

Babasını yıkadığı sahne fazla dramatik

Babasını yıkadığı sahne fazla dramatik

Ciddi o evdeki buhran havası, sıkışmışlık, çaresizlik hissi birebir veriliyor. Dramı ve kaosu iliklerimize kadar hissettik bu bölümde. Han'ın babasını yıkadığı sahne de oldukça dramatikti. Çocukluğuna yapılan flashback'ler gerçekten başarılıydı. 

Dede son hamleyi yaptı

Dede son hamleyi yaptı

Onun dışında da bu bölüm bol bol Neriman'a odaklandık. Neriman gerçekten gitti gibi arkadaşlar. İyice uçtu kız. Odaya kilitlenmeler, okuldan uzaklaştırılmalar, telefonu alınmalar derken kız uçtu gitti.

Hatta en son Ege'yle evden kaçacaktı. Ama Ege delikanlı çocuk saçma sapan bir hareket yapmasına fırsat vermedi. Tam böyle Ege'yle Neriman tartışırken Safiye alana iştirak etti. Neriman'ın üstüne atılacaktı Ege girdi devreye. Sonra Ege'ye hamle yaparken Neriman atladı. En sonra Safiye, Neriman'ın hakkından gelecekken Ege ve İnci'nin dededi nam-ı diğer fosil tuttu Safiye'nin kolundan. "Bana dokunma" diye bağğırmasına rağmen. Arkadaşlar fosil falan diyoruz ama fosil olmuş petrol. Amcanın içinden resmen Iron Man çıktı. Kolu gram oynamadı valla helal olsun havalu bir sahneydi. 
 

Fareden anlaşıldı

Fareden anlaşıldı

Bu etkilieyeci sahneden sonra nu bölümde bir de Esra'yı rahatsız eden kişinin Han olmadığını öğrenmiş olduk. Senaryo güzel bir şekilde aklımızla oynadı vallahi. "Mumdan çıkmış yangın" der gibi yangının fareden çıktığını anladık.

Gülben koymuş

Gülben koymuş

Esra'nın yatağına koyulan oyuncak fareyi meğer Han değil Gülben koymuş. Gülben'in anneannesi, annesini korkutmak için vermiş o fareyi. Çocukken Han "Ben koydum fareyi" demiş ama aslında fareyi koyan Gülben'miş.

Han'ın günahını aldık

Han'ın günahını aldık

Esra'nın yatağına da Gülben koymuş fareyi. Heykeli de Gülben iliştirmiş duşun oraya. Boşuna Han'ın günahına girdik. Han da garibim kendi halinde bir şeyler yaşıyor ama pek de garip gibi değil. Çok tehlikeli bir ifadesi ve konuşmaları var.

Bodrumda ne saklıyor?

Bodrumda ne saklıyor?

Ciddi sıkıntılar yaşamış ama hiç de ses çıkarmıyor. Ben de teyzeler gibi "Sessiz olandan korkacaksın" minvalinde açıklamalar yapacağım ama cidden öyle. Hele o bodruma kapatılmış olması. Üstüne üstlük orada birini saklıyor gibi Han. Ya da öyle gösteriliyor bilmiyorum. Yemekle iniyor bodruma ve zincir de gösterilmiş. 

"Gitmesine izin vermem"

"Gitmesine izin vermem"

Psikolağa söylediği "Gitmesine izin vermem" cümlesinden sonra da acaba gitmesine izin vermediği kişilerden biri mi diye sormadan da edemiyoruz. Bakalım, Han'ın derinlerinden daha neler çıkacak. Han o bodtumda ne saklıyor? Merakla bekliyorum. 


[email protected]
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak