Popstar Ajdar neden yardım isteyen anneye tepki gösterdi?

Hem popstar hem de makine mühendisi Ajdar enteresan bir konuyla gündeme geldi. Kendisinden çocuğu için yardım isteyen anneye verdiği cevapla tepkilerin hedefi haline geldi Ajdar. Peki Ajdar neden bu kadar tepki aldı? Ajdar’ın yardım isteyen anneye verdiği cevaba ne kadar tepki göstermeliyiz?

Popstar Ajdar neden yardım isteyen anneye tepki gösterdi?

“Yardım kuruluşu değil burası”

“Yardım kuruluşu değil burası”

Sosyal medya platformu TikTok’ta hayran buluşması yapan kendince dünya starı Ajdar, evladı için maddi değil manevi destek isteyen anneye; “Yardım kuruluşu değil burası. Ben bir starım biliyorsun. 20 yılımı verdim. Hayranlarımla görüşüyorum. Sen kızın için devlete başvur. Allah sağlık versin sana da kızına da devlete başvurabilirsiniz” ifadelerini kullanmış.  

“Kızını ve seni Allah’a havale ediyorum”

“Kızını ve seni Allah’a havale ediyorum”

Hatta hızını alamamış; “Sesinizi o şekilde yükseltebilirsiniz. Ben zaten sanatçıyım. Ben kendi sıkıntılarımla başa çıkmak için uğraşıyorum. Senin kızını ve seni Allah’a sonra devlete havale ediyorum. Şu an devlet yetkilileri de bizi izliyorlar. Umarım seni görürler” şeklinde de sözlerini devam ettirmiş.

Ajdar’dan beklenmedik davranış değil

Ajdar’dan beklenmedik davranış değil

Çok da insancıl olmayan bu tepki için Ajdar, inanılmaz sert tepkiler aldı. Bence bunca tepki almakta da haklıydı. Amma velakin tepkilerin odağı olan isim Ajdar olunca insan bir duraksamıyor değil. Söz konusu Ajdar ise beklenmedik bir hareket, skandal olabilme potansiyeli olan davranışlar görmek çok mümkün. Evladı için o anneye yardım etmek, maddi değil hem de manevi destek vermek Ajdar için çok zor bir hareket mi? Bence de değil.

Söz konusu Ajdar olunca...

Söz konusu Ajdar olunca...

Ama söz konusu Ajdar, e o bu yardımı neden yapsın? Hayran buluşma toplantısında, ona övgü dolu sözler yağdırmayan, sadece destek isteyen anneyi istemeyecektir haliyle kendine star Ajdar. Bu sözlerimi de yaptığını kesinlikle desteklediğimden söylemiyorum. Bence de tavrı hiç insani değil ama karşımızdaki kişi Ajdar, bunu unutmayalım.

Gündeme gelmek için yapmış olabilir

Gündeme gelmek için yapmış olabilir

Bir yandan bu sözleri tepki çekmek, ilgi odağı olmak, saldırı altında bile olsa kendinden bahsetmek için bile sarf etmiş olabilir kendine star Ajdar. Hiç belli olmaz. Sonuçta bir şekilde yine Ajdar’ı konuşuyoruz. Bu sebeple olur da ağzınızı açıp Ajdar hakkında kendinizi yormak isterseniz bu yine Ajdar’ın işine gelir gibi. Sanki…

Yardım isteyen anne belki de…

Yardım isteyen anne belki de…

Ama bir yandan yaptığı bu harekete olumlu yönden bakmak gerekirse, yardım isteyen anne belki daha da fazla insana ulaştı. Eğer Ajdar yardım etseydi, belki bunca insana ulaşamayacak sesini duyuramayacaktı. Konunun gündem olmasından dolayı mağdur edilmiş anneye eminim ki birileri ulaşıp yardım eli uzatacaktır. Belki de Ajdar istese böyle bir iyilik yapamazdı.

Hayrı görmek lazım

Hayrı görmek lazım

Olaya bir de bu yönden bakmak lazım. Ajdar’ın göstermiş olduğu gayri insani tutum belki de insani olan güzel bir şeye vesile olacak. Şerrin içindeki hayrı da görmek lazım. Bu sebeple Ajdar’ın, yardım isteyen anneye sarf ettiği sözlere odaklanmak yerine, yardım isteyen anneye odaklanalım ki tepkilerimiz bir işe yarasın. Ajdar’a gelince de. Ajdar işte... Kendine star o...
 

[email protected]

twitter.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak